Cennik usług glazurniczych 2022 – aktualne ceny firm

Koszty usług remontowo-budowlanych od kilku lat intensywnie rosną. Szalejąca inflacja, wzrost cen energii, paliwa i materiałów sprawiły, że ceny tego rodzaju prac z roku na rok są coraz większe. W bieżącym roku podrożały nawet o 8-10%! Jakie są więc aktualne stawki? Ile kosztuje położenie płytek w 2022 roku? Jeżeli planujesz remont i chcesz dobrze przygotować się na związane z nim wydatki, koniecznie sprawdź aktualne ceny usług glazurniczych!

Cennik usług glazurniczych 2022

Średni koszt położenia płytek w 2022 roku waha się od 91 do 124 zł na m² w zależności od województwa i indywidualnych cenników firm budowlanych. Te szacunkowe koszty obejmują układanie płytek o wymiarach 30 x 30 cm oraz fugowanie – bez uwzględnienia kosztów materiałów czy przygotowania powierzchni. W przypadku płytek mniejszych lub o skomplikowanych kształtach, gdy konieczne jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu, np. przecinarki do glazury Norton Clipper lub Husqvarna, ceny są większe nawet o 30 zł na każdy m².

Od czego zależy cena układania płytek?

Cena usługi, jaką jest układanie płytek, to tylko część nieuniknionych wydatków. Jak w przypadku wielu prac wykończeniowych i budowlanych na całkowity koszt pracy składa się także cena materiałów, a przede wszystkim zakupy płytek, gruntu czy kleju, niezbędnych do wykonania zadania. Nie bez znaczenia jest również powierzchnia pracy, wpływająca przede wszystkim na koszt robocizny. Warto także pamiętać, że ewentualne błędy, takie jak np. nierówne rozłożenie kleju są ciężkie i niezwykle kosztowne w naprawie. Nie stawiają więc na tańsze rozwiązania i układanie zlecaj tylko doświadczonym fachowcom nawet, jeśli koszt ich usług jest większy, niż przeciętnie.